Skanzen – Skansen

Skansen je nejstarším přírodním muzeem ve volném prostranství na světě a společně se stockholmskou zoo se rozprostírá na ostrově Djurgården, odkud je krásný výhled na Stockholm.

Skansen je oblíbeným cílem pro rodinný výlet jak mezi místními obyvateli, tak mezi turisty. Návštěvník tady může shlédnout historické Švédsko v miniatuře a dozvědět se víc o švédských tradicích a řemeslech. Na 150 farem a obydlí z různých částí Švédska sem bylo dopraveno a sestaveno.

Najdete tu půvabnou městskou část se sklárnou na foukání skla, keramickou dílnu, kovárnu i pekárnu. Skogaholmský panský statek, krásný dřevěný kostel Seglora z 18 století a tržiště Bollnästorget. Milovníci tradičních řemesel nesmí minout prodejnu, která je součástí skanzenu.

Ve Skansenu můžete vidět také všechna severská zvířata, jako losy, medvědy, rysy, vlky, rosomáky a tuleně. Je tu také terárium, dům opic a Lill-Skansen pro ty nejmenší. Ve Skansenu se konají švédské tradiční slavnosti, jako je vítání léta – midsommar – který patří ve švédsku k těm největším. Dále Filipojakubská noc a Svatá Lucie. V prosinci v adventní době je návštěva Skansenu opravdovou událostí spolu s vánočními trhy, tradičním vánočním stolem a jídlem.

Ve Skansenu je i spousta restaurací a příjemných kaváren.

[metaslider id=143]

Chci navštívit nejstarší přírodní muzeum v Evropě